fbpx
“Eşinin işini vasiyet sayıp pidecilikte fark yarattı”, Yeni Asır 8 Temmuz 2012
8 Temmuz 2012
Türkiye Tatlı Atlası / Haberturk.com
24 Ekim 2016

Deniz BAYKAL, “Kadının Gücü Tartışılmaz”

Hasibe Duruoglu - Deniz Baykal / Kısmet Pide - Nazilli

Hasibe Duruoglu - Deniz Baykal / Kısmet Pide - Nazilli

Hasibe Duruoglu – Deniz Baykal

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Aydın ziyareti sonrası Nazilli Kısmet Pide’nin misafiri oldu.

Baykal, Didim eski Belediye Başkanı Mümin Kamacı’nın kızı Burcu Kamacı’nın düğününe katılmak üzere Didim’e gelerek nikah şahitliği de yaptı. Didim sonrası CHP Nazilli İlçe Eski Başkanı Cavit Yenipazarlı’nın misafiri olarak Nazilli’ye gelen ve direkt olarak Nazilli’nin markası olarak bilinen Kısmet Pide’de pide yiyen Baykal, işletmeci Hasibe Duruoğlu ile uzun süre konuştu. Duruoğlu’nu başarılarından dolayı kutlayan Baykal, “Kadının gücü tartışılmaz. İşte kadınların girişimcilikteki başarısına en güzel örnek burada. Kendisini yürekten kutluyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Nazilli Pidesi yedi…

CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar’ın da katıldığı yemekte konuşan CHP Nazilli İlçe Eski Başkanı Cavit Yenipazarlı, “Eski Genel başkanımız ve değerli dostum Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Didim eski belediye Başkanı Mümin Kamacı’nın kızının düğününde nikah şahitliği yapmak için özel olarak gelmişti. Bizde o düğüne davetliydik. Düğünde beraberdik. Pazar günü Ankara’ya dönerken Nazilli’ye uğrarlarsa pide ikram edeceğimizi söyledim. Genel Başkanımız da bizi kırmadı. Nazilli’ye uğradı. Bizde kendisini Nazilli’mizin markası, gururu Kısmet Pideye götürdük. Genel Başkanımızı ağırlamaktan onur duyduk, gurur duyduk. Bu arada partimizin ve ilçemizin geleceği ile ilgili Genel Başkanımızın değerli düşüncelerini aldık. Fikirlerinden faydalandık. Bizim içinde onur, gurur oldu. Onu Kısmet Pide’de ağırlamaktan mutluluk ve gurur duyduk. Kısmet Pidenin sahibesi Hasibe Duruoğlu ile tanıştırdık. Konuşturduk. Genel Başkanımız, Hasibe Hanımın  bir kadın girişimci olarak böyle bir mekan yaratmasından duyduğu sevinci ifade etti. Memnuniyetini gösterdi. Her zaman böyle cesaretli kadınlara bu Cumhuriyetin ihtiyacı olduğu söyledi” dedi.

denizbaykal-kısmetpide

Duruoğlu’nu tebrik etti…

İkram sırasında uzun süre işletmeci Hasibe Duruoğlu’ndan bilgi alan Baykal, “Kadının gücü tartışılmaz. İşte kadınların girişimcilikteki başarısına en güzel örnek burada. Kendisini yürekten kutluyor başarılarının devamını diliyorum. Pideleri ile meşhur olan Nazilli’nin yine kendisi kadar meşhur ve açtığı güzide mekanda konuklarını en iyi şekilde ağırlayarak ilçenin de tanıtımında başarılı olan işletmecimizin tüm Türkiye’ye örnek olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak:  Muhammet GÜRKAN-Timuçin KILIÇ

Editör: Nuray ÇAMAK

Haberin Devamı